Editörün Favorisi,  Fotoğrafçılık

Ne zaman ve Nasıl Çekmeli

  1. Seyahat esnasında ki fotoğraf çekimlerinde insanların en çok değerlendirmek istedikleri zaman gün doğumu ve batımı olarak bilinmektedir.Profesyönel fotoğrafçılar gün doğumunda harika bir ışık yakalamaktadır.

Hem ışık açısından hemde çekilen yer, manzara yada mekanın sakinliği sessizliği daha iyi açılar ve odaklama imkanı sağlamaktadır. Güneş yükselip şehrin kalabalığı ve trafik yoğunluğu başlayana kadarki zamanda size konstantre olmak ve güzel fotoğraflar çekmek için fırsat tanınmaktadır.

Başka bir zaman olarak bilinen alacakaranlık vaktinde ise güneş batmaya yakın yine ışık ve renk altın rengine kavuşmaktadır. Burda ki tek dezavantajimiz cekilek yerin kalabalık olmasıdır.Bunu avantaja çevirerek insanlar ve günbatımı zamanını bir arada yakalamanız faydaniza olacaktır.

Öğlen saatlerinden gün batımına varan sürede ise insanlarin, sokakta oynayan çocukların , ışık elverişli olan sokakların ve pencerelerin çekimiyle ugrasabilir profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kendinizin sevdiği saat dilimleri icerisinde çekebileceğiniz yeri ve kompozisyonu belirleyip 3 ayak ile çekimler yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır.

Güzel fotoğraflar paylaşmanız dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir