Seyahat

Seyahat ile İlgili Küçük Püf Noktaları

İnsan yapmak istediği şeyler arasında gezilecek mekanlar, tarihi alanlar ve güzel bir tatil yapma hayali ile çalışır. Yıl boyunca çalışıp yıllık izinleri de gezmek ve seyehat edip yeni yerler görmek umuduyla beklerler. Kimisi için tek başına bir yolculuk eğlenceli gelirken kimileri için aileleri ile zaman geçirmek yada tatil yapmak tercihleri arasında olabilir.Hangisini seversiniz bilemem ama seyahate çıkmadan yada yolculuk esnasında dikkat etmeniz gereken şeyleri bilmeniz gerekenleri anlatacağım.

1) Tatilinizi yapacağınız tarihler belli ise mutlaka erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmaniz gerekmektedir. Tatil planınızı yaptiniz gerekli araştırmalı yapıp mekan tercihinizi yaptınız.Kalmak istediğiniz mekanlar ile ilgili yorumları mutlaka okuyun hepsi gerçek yorumlar olmasa da az çok size fikir verebilmektedir. Tatilinizi bu kriterler ile satın aldığımızı varsayarsak önceden planlamamiz gereken şeylerden diğeri de konaklama içerisinde paketinize neler dahil ve başka nelere ihtiyaç duyuluyor bunları araştırmak olmalıdır. Malum tatil beldelerinde fiyatlar yaşadığınız yere göre muhakkak daha pahalı olduğundan hem ucuz hemde ihtiyaçlarınız olan herşeyi eksiksiz bir tatil gecirmelisiniz.

2) Seyehat etmek istediğiniz yer için kendinize bir rota çizmelisiniz gideceğiniz şehirler ve güzergahı planlayıp yol üzerindeki mekan, tarihi yerler  görülecek yerleri mutlaka gezerek gitmelisiniz ki hem uzun yolculuğumuzun verdiği stresten uzaklaşıp hemde dolu dolu yolculuk yapmanizi sağlayacaktır.

3) Sosyal açıdan yeni dostluklar kazanıp yeni insanlar kazanabileceğiniz yer ve mekanlara girmeye özen gösterin.Unutmayin ki uzmanlara göre sosyal olmak ve yeni arkadaşlar edinmek hayata karşı bakış açınızı iyileştirir.

4) Bütçenizi harcama yapabileceğiniz mekan girişleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda birikim yapin.

5) Ulaşım için kullanabileceğiniz en uygun seçenekleri degerlendirin. Bazen şahsi arabanizla yapacağınız yolculuktan ziyade uçak bileti ile gidip kiralık araç kiralayıp yapacağınız tatil bile daha hesaplı olabilmektedir.

6) Tatil paketinizdeki imkanları ve saatleri mutlaka kontrol edin günlük aktiviteleri kaçırmamak için plan yapın.

Unutmayın 1 yıl boyunca planladığınız tatil size sonraki yeni bir yıl için reset atmak yada pişman olmaniza sebep olabilir.

Güzel bir seyahet ve tatil geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir